Home

Forumas

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertas.M parašė:
Giedriau, kas tai negerai sujungta, ar valdiklis netinkamas, neskubėk daryti tokias drastiškas išvadas. Pasirodyk kokiam specui , gal atseks, saulės elektra tikrai ne 'ponų išmislas'.
Robertai, ačiū už rūpestį :)

Į seną kemperį buvau įsistatęs ampermetrą. Sakyčiau labai "sveikas" sprendimas.
Visada matai kaip "išteka" akumuliatoriaus energija :)
Pvz. TV užšviesinus ekraną ima 2,5A, įjungus ECO režimą tik 1A
Pečiukas imdavo 1 A pilnu galingumu ir tik 0,5A pusės galios režimu. Nesusimąstydavau, kad pasirodo pusės galios užtenka nameliui prišildyti.
Na ir panašiai. Lemputės visos LEDinė, bet kai daug jų sujungi irgi iki 2 A srovė pakildavo, tai jungiu tik tas, kurių reikia.
Na o paskui paprasta matematika, jei imama srovė 1A, tai 100Ah akumas primityviai skaičiuojant turės energijos 100 valandų.
 


Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Dainius.D parašė:
Mūsų naujas gelinis 140ah akumuliatorius išsikrauna per dvi paras. Elektra naudojama vidaus ir lauko Led apšvietimui, vandens siurbliukui, dar ryte vakare mėgstam pažiūrėti filmą, dar dienos metu vaikai kokį filmuką pasižiūri. Jokiu elektrinių arbatinių nenaudojame, žmoną prieš kelionę nuskutu plikai, kad feno nenaudotu. Be saulės elektrinės niekaip neišsiverstume.
Dainiau, kažkas negerai su elektros vartotojais arba akumuliatorius brokuotas.

140Ah per dvi paras t.y. padalintas iš 48 val reiškia, vidutiniškau 3A srovės vartojimą be perstojo.

Mano sename kemperyje stovėjo ampermetras ir galiu pasakyti, kad vidutiniškai užtenka 1-2 amperų.
Jei dar atmesti dieną, kai elektros beveik neturėtų reikėti ir naktį kai, miegi tai 140Ah akumo turėtų užtekti savaitei.

Žinutės: 2821
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Giedrius.B parašė:
Dainius.D parašė:
Mūsų naujas gelinis 140ah akumuliatorius išsikrauna per dvi paras. Elektra naudojama vidaus ir lauko Led apšvietimui, vandens siurbliukui, dar ryte vakare mėgstam pažiūrėti filmą, dar dienos metu vaikai kokį filmuką pasižiūri. Jokiu elektrinių arbatinių nenaudojame, žmoną prieš kelionę nuskutu plikai, kad feno nenaudotu. Be saulės elektrinės niekaip neišsiverstume.
Dainiau, kažkas negerai su elektros vartotojais arba akumuliatorius brokuotas.

140Ah per dvi paras t.y. padalintas iš 48 val reiškia, vidutiniškau 3A srovės vartojimą be perstojo.

Mano sename kemperyje stovėjo ampermetras ir galiu pasakyti, kad vidutiniškai užtenka 1-2 amperų.
Jei dar atmesti dieną, kai elektros beveik neturėtų reikėti ir naktį kai, miegi tai 140Ah akumo turėtų užtekti savaitei.

Pamirštam elementaru reikalą, net ir gylaus iškrovimo akumai iškraunami max kokiu 60% na čia kaip kurie , gal ir daugiau iškraunamu yra , tai kaip ir nebus ten tiek tos energijos iš jo kiek jis užsirašė ant savęs :)

Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Robertai, pritariu bet iš dalies.
Esu pasadaręs tokį aparačiuką, kur pamatuoju talpumą.
Principas paprastas ir labai patikimas. Duodu akumui apkrovą 4A srovei ir palieku su taimeriu.
Kai įtampa nukrinta iki 11.2 V viskas išsijungia, bet taimeris užfiksuoja kiek laiko iškrova truko.
Matavau 90Ah kelių metų akumuliatorių su Mazdos logotipu. Iškrovimas truko 20 val. t.y. 20val x 4A = 80 Ah.
Nors akumas ir kelių metų, bet talpumą dar gerai išlaikęs.

Bet kai nusiperki naują bevardį akumą, tai taip ir būna kaip parašei: jis jau naujas teturi 60-70% parašytos talpos.


Žinutės: 182
Nuotraukos: 1439
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2013-02-03
Giedrius.B parašė:
Robertai, pritariu bet iš dalies.
Esu pasadaręs tokį aparačiuką, kur pamatuoju talpumą.
Principas paprastas ir labai patikimas. Duodu akumui apkrovą 4A srovei ir palieku su taimeriu.
Kai įtampa nukrinta iki 11.2 V viskas išsijungia, bet taimeris užfiksuoja kiek laiko iškrova truko.
Matavau 90Ah kelių metų akumuliatorių su Mazdos logotipu. Iškrovimas truko 20 val. t.y. 20val x 4A = 80 Ah.
Nors akumas ir kelių metų, bet talpumą dar gerai išlaikęs.

Bet kai nusiperki naują bevardį akumą, tai taip ir būna kaip parašei: jis jau naujas teturi 60-70% parašytos talpos.


Giedriau, ar matavai kokia liko srovę kai įtampa buvo 11,2V ? 
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Alfredas.B parašė:
Giedrius.B parašė:
Robertai, pritariu bet iš dalies.
Esu pasadaręs tokį aparačiuką, kur pamatuoju talpumą.
Principas paprastas ir labai patikimas. Duodu akumui apkrovą 4A srovei ir palieku su taimeriu.
Kai įtampa nukrinta iki 11.2 V viskas išsijungia, bet taimeris užfiksuoja kiek laiko iškrova truko.
Matavau 90Ah kelių metų akumuliatorių su Mazdos logotipu. Iškrovimas truko 20 val. t.y. 20val x 4A = 80 Ah.
Nors akumas ir kelių metų, bet talpumą dar gerai išlaikęs.

Bet kai nusiperki naują bevardį akumą, tai taip ir būna kaip parašei: jis jau naujas teturi 60-70% parašytos talpos.


Giedriau, ar matavai kokia liko srovę kai įtampa buvo 11,2V ? 
Liko apie 4A, gal net truputį daugiau, nes įtampa krito. Akumas maitina impulsinį keitiklį su stabilia apkrova. 
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Protingai Jus cia varot su tais A V ir t.t., bet man akumas be saulutes tik dvi dienas veza....
Žinutės: 457
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-07-01
Turbut daugumai suprantanciu durnas klausimas atrodys,bet ar yra pirkti koks daikciukas kur rodytu paprastai kiek liko akumo?Tarkim procentais kaip telefone?
Žinutės: 457
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-07-01
Dainius.D parašė:
Protingai Jus cia varot su tais A V ir t.t., bet man akumas be saulutes tik dvi dienas veza....
O su saulute kiek istempiat?As noriu ant savo Hobby det normalias batareikas,bet dar nesusigaudau kur ieskot normaliai.Is nuorodu tai arba parduota viskas arba labai mazo galingumo.
Žinutės: 2142
Nuotraukos: 1084
Koordinatės: 7
Prisijungė: 2012-10-03
Su saulute, tai kiek tik reikia. Per diena 120w baterija  pilnai pakrauna 140AH akumuliatoriu.