Home

Forumas

Žinutės: 1312
Nuotraukos: 23
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-10-13
O kuom dezinfekuojat ?
Žinutės: 212
Nuotraukos: 333
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2015-06-20
Janis.C parašė:


O kuom dezinfekuojat ?
Čia pasidalinsiu amerikoniško kemperistų puslapio pasiūlymu. Man jis pernai tiko ,patiko ir taip darau šiemet. Kaip sakau, pigu, skanu ir greit :).

• Jei prieni, įkiši ranką į baką, su kempine praplauni šonus, nešvarų vandenį išleidi per bako dugną ir vėl viską užsuki.
• Į tuščią gėlo vandens baką ( apie 100 l) pili 100-120 ml "Bleach" ,lietuviškai būtų belyzna arba chloro tirpalas. Pripili vandens. 
• Pripildai sistemą tuo "mišiniu". Leidi vandenį per čiaupus tol, kol atsiranda lengvas chloro kvapas. Taip darai su visais kranais, unitazu, įpatingai dušo galvute. Kodėl? ogi dėl legionelių. Nežinau kodėl būtent ten, bet dušo galvutėje jos atsiranda greičiausiai ir dažiausiai. Užsuki čiaupus ir laikai per naktį.
• Vandens reikia nuleisti apie 20 l. Kad ir nuotiekų bakas to gėrio gautų, o ir gėlo vandens bake atsirastų "vietos". Nuotėkų bakas užsuktas. Labai rekomenduojama !!! su mišiniu pasivažinėti. Gėlo ir nuotėkų bačkos prasiskalauja :) Tą šiandien ir atlikau. Įveikiau visą 16 km distanciją :)
• Kitą diena. Atsuki visus čiaupus, dušą, ir pili lauk visą chloruotą vandenį. Po to prisipili švaraus vandens pilna baka ir vėl viską pro čiaupus išpili. Taip darai porą kartų. Pakanka. Jei vanduo chloru nebesmirdi, sitema paruošta naudojimui. 

Mes vandens iš čiaupo negeriam, bet vistiek smagu kai vaisiai ir rankos ne dumblu nuplautos :)

Dar radau tokį video :touristas:
Žinutės: 2188
Nuotraukos: 500
Koordinatės: 19
Prisijungė: 2012-09-21
Žemesnėje nei 20 °C ir aukštesnėje nei 60 °C legionelės nesidaugina. Todėl jų nebūna šalto vandens sistemose.
Jei kemperis stovėjo lauke per žiemą, jų ten, manau, jau seniai nebėra. 
Galima drasiai:driving:
As visada naudoju prieda i vandeni. Kiekvienakart uzpilant naudoju. Vandens negeriu, nors ir su priedu leidziama.
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Tokią dezinfekciją, tik su geriama soda, darau tik vieną kartą- nusipirkęs kemperį, prieš pirmą užpylimą.

Žinutės: 212
Nuotraukos: 333
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2015-06-20
Arvydas.I parašė:
Žemesnėje nei 20 °C ir aukštesnėje nei 60 °C legionelės nesidaugina. Todėl jų nebūna šalto vandens sistemose.
Jei kemperis stovėjo lauke per žiemą, jų ten, manau, jau seniai nebėra. 
Galima drasiai:driving:
Na šiemet, bent jau Klaipėdoje -20 nebuvo, taip kad ... :) Be to, mano žiniomis jos ne žūsta prie -20, o panašioje temperatūroje nustoja akyviai veikti t.y miega. 
Aš neperšu savo nuomonės aš tik dalinuosi savo "pasiekimais". Marius į vandenį pastoviai pila kažkokį priedą ir valio.  Jei nematote reikalo to daryti nedarykite. Daug kas mano, kad padangos C tinka kemperiui ir jomis važiuoja, mano nuomonė kitokia, bet nematau bėdos jei tik žmogui gerai ir kitiems tai nemaišo :)


VIKIPEDIA

ProfilaktikaLegioneliozės profilaktika – ligos šaltinio nukenksminimas terminiais ar cheminiais metodais, oro kondicionavimo, vėsinimo, drėkinimo ir kt. sistemų tinkama priežiūra, teisingas vandens sistemų naudojimas, gydytojų legioneliozės diagnostikos žinių tobulinimas, taip pat visuomenės švietimas ir mokymas.Pagrindinės profilaktinės priemonės:neleisti vandeniui užsistovėti sistemosereguliariai valyti dušų galvutes ir vandens čiaupus,palaikyti karšto vandens temperatūrą 50–60 ºC,palaikyti šalto vandens temperatūrą iki 20 ºC,valyti ir dezinfekuoti aušinimo bokštus ir vamzdžius oro kondicionavimo sistemose, vandens šildytuvus, vandens filtrus,po vandens šildytuvų remonto ir prieš šildymo sezoną dezinfekuoti karšto vandens sistemas ir kt. "

p.s. Šiandien, chloruotą vandenį išleidau. Kadangi bacilų neįžiūriu, tai galiu pasakyt tik tiek, kad vanduo buvo labiau į rudą/murziną, nei į melsvą pusę :). Galutinis rezultatas mane tenkina ir bent jau mano pilkosios lastelės man sako, kad kemperio, kurio patogumais žadu naudotis aš, vandens sistema šiandien yra švari. 

Gražios dienos. :hi:



Visiskai palaikau. Atsarga gedos nedaro, o ypac legionelos atveju. Matem Vilniuj kuo baigesi. As siaip visus bakus net ir po sezono plaunu su chemija. O jos yra visokios pasirinkti. Ir be chloro ir su chloru, ir nuo kalkiu ir tt. Visada vaziuodamas kokioj Vokietijoj sustoju ir uzperku sezonui plius isvalymui. Niekada neturejau bedu. :)
J.J
Eugenijus.S parašė:
Viktoras.J parašė:




ijungi siurbliuka..burna apzioji krana ir  biski patrauki i save....... visada padeda




Ačiū Viktorai . 

Šiandien pripildžiau bačką, paleidau siurbliuką kelis karus, :mustis: vanduo nė krust.  Po to nuėmiau dušo galvutę, atsukau šalto vandens čiaupą, įjungiau siurbliuką, porą kartų patraukiau oro iš dušo žarnos ir ką gi :plojimai: vanduo atbėgo. Duodu 10+ balų už patarimą. Gavau atsakymą į klausimą. Didelingas ačiū :alus: 


Dezinfekuoju sistemą ir į trasą :hi:


p.s. Siurbliukas - Shurflo



:hmz:..aisku 10+ balų už patarimą yra gerai......:hmz:
Žinutės: 159
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-10-22
Eugenijus.S parašė:
Janis.C parašė:



O kuom dezinfekuojat ?
Čia pasidalinsiu amerikoniško kemperistų puslapio pasiūlymu. Man jis pernai tiko ,patiko ir taip darau šiemet. Kaip sakau, pigu, skanu ir greit :).

• Jei prieni, įkiši ranką į baką, su kempine praplauni šonus, nešvarų vandenį išleidi per bako dugną ir vėl viską užsuki.
• Į tuščią gėlo vandens baką ( apie 100 l) pili 100-120 ml 'Bleach' ,lietuviškai būtų belyzna arba chloro tirpalas. Pripili vandens. 
• Pripildai sistemą tuo 'mišiniu'. Leidi vandenį per čiaupus tol, kol atsiranda lengvas chloro kvapas. Taip darai su visais kranais, unitazu, įpatingai dušo galvute. Kodėl? ogi dėl legionelių. Nežinau kodėl būtent ten, bet dušo galvutėje jos atsiranda greičiausiai ir dažiausiai. Užsuki čiaupus ir laikai per naktį.
• Vandens reikia nuleisti apie 20 l. Kad ir nuotiekų bakas to gėrio gautų, o ir gėlo vandens bake atsirastų 'vietos'. Nuotėkų bakas užsuktas. Labai rekomenduojama !!! su mišiniu pasivažinėti. Gėlo ir nuotėkų bačkos prasiskalauja :) Tą šiandien ir atlikau. Įveikiau visą 16 km distanciją :)
• Kitą diena. Atsuki visus čiaupus, dušą, ir pili lauk visą chloruotą vandenį. Po to prisipili švaraus vandens pilna baka ir vėl viską pro čiaupus išpili. Taip darai porą kartų. Pakanka. Jei vanduo chloru nebesmirdi, sitema paruošta naudojimui. 


Mes vandens iš čiaupo negeriam, bet vistiek smagu kai vaisiai ir rankos ne dumblu nuplautos :)


Dar radau tokį video :touristas:
Puiki informacija. Amerikoje su tuo "BLEACH" dauguma dezinfekuoja unitazus. Iš vakaro ipila ,kai jau bus kuri laiką nenaudojama, o ryte buna viskas ballta. Mes naudojame jau daugelį metų. Lietuvoje tai vadinamas "BALIKLIS". Būna su citrinos kvapu( 1 ltr. apie 1 e.) ir stipriu chloro kvapu( 1 ltr. apie 0,3 e.). Būtų labai gerai, kad chloras neigiamai nepaveiktu abiejų bakų daviklių.
Žinutės: 210
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-12-23
Rimantas.T parašė:
Eugenijus.S parašė:
Janis.C parašė:



O kuom dezinfekuojat ?
Čia pasidalinsiu amerikoniško kemperistų puslapio pasiūlymu. Man jis pernai tiko ,patiko ir taip darau šiemet. Kaip sakau, pigu, skanu ir greit :).

• Jei prieni, įkiši ranką į baką, su kempine praplauni šonus, nešvarų vandenį išleidi per bako dugną ir vėl viską užsuki.
• Į tuščią gėlo vandens baką ( apie 100 l) pili 100-120 ml 'Bleach' ,lietuviškai būtų belyzna arba chloro tirpalas. Pripili vandens. 
• Pripildai sistemą tuo 'mišiniu'. Leidi vandenį per čiaupus tol, kol atsiranda lengvas chloro kvapas. Taip darai su visais kranais, unitazu, įpatingai dušo galvute. Kodėl? ogi dėl legionelių. Nežinau kodėl būtent ten, bet dušo galvutėje jos atsiranda greičiausiai ir dažiausiai. Užsuki čiaupus ir laikai per naktį.
• Vandens reikia nuleisti apie 20 l. Kad ir nuotiekų bakas to gėrio gautų, o ir gėlo vandens bake atsirastų 'vietos'. Nuotėkų bakas užsuktas. Labai rekomenduojama !!! su mišiniu pasivažinėti. Gėlo ir nuotėkų bačkos prasiskalauja :) Tą šiandien ir atlikau. Įveikiau visą 16 km distanciją :)
• Kitą diena. Atsuki visus čiaupus, dušą, ir pili lauk visą chloruotą vandenį. Po to prisipili švaraus vandens pilna baka ir vėl viską pro čiaupus išpili. Taip darai porą kartų. Pakanka. Jei vanduo chloru nebesmirdi, sitema paruošta naudojimui. 


Mes vandens iš čiaupo negeriam, bet vistiek smagu kai vaisiai ir rankos ne dumblu nuplautos :)


Dar radau tokį video :touristas:
Puiki informacija. Amerikoje su tuo 'BLEACH' dauguma dezinfekuoja unitazus. Iš vakaro ipila ,kai jau bus kuri laiką nenaudojama, o ryte buna viskas ballta. Mes naudojame jau daugelį metų. Lietuvoje tai vadinamas 'BALIKLIS'. Būna su citrinos kvapu( 1 ltr. apie 1 e.) ir stipriu chloro kvapu( 1 ltr. apie 0,3 e.). Būtų labai gerai, kad chloras neigiamai nepaveiktu abiejų bakų daviklių.
Rimantai,galite su foto?svarstau,kad taip pat reikėtu dezinfekcijos mano kemperiuko vandens sistemoms.