Home

Forumas

Žinutės: 70
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-08-02
Čia mano kemperio elektros valdymo blokas (ar kaip jis ten vadinasi nežinau :) )


Ar teisingai suprantu, kad yra galimybės prijungti saulės baterijas.
Jei taip tai kurioje vietoje?



Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Taigi ant skrebės parašyta ir nupiešta "solar panel" ir kur jungiasi, nereikia tau nauju vietų , ten ir prijunginėk kur nupiešta, viskas tavo šitoje dėžėje yra, nebent valdiklio pultelio pačio reiktu jei tokio nėra.


Žinutės: 70
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-08-02
Robertas.M parašė:
Taigi ant skrebės parašyta ir nupiešta 'solar panel' ir kur jungiasi, nereikia tau nauju vietų , ten ir prijunginėk kur nupiešta, viskas tavo šitoje dėžėje yra, nebent valdiklio pultelio pačio reiktu jei tokio nėra.


Šitą aš suprantu, man klausimas kyla ar reikia jungtis kažkaip prie originalaus kemperio elektros valdymo bloko va čia:



Ar čia numatyta galimybė jungtį tiesiai saulės baterijas ir nereikia papildomo baterijų krovimo valdiklio?

Dabar pajungtas akumas atrodo taip:



Tai ant viršaus dar uždėti laidus nuo saulės baterijų krovimo valdiklio?
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
jei jungi per votronik blokelį tai tau kaip ir nieko nebereikia, jei jungi per CBE N+B taip pat viskas turi suveikti, ten tik niuansai ar tavo planuojamas galingumas nebus per didelis esamai įrangai, o gali kaip ir tu paišai saulės plokščių laidus per bet koki tau tinkama keitikli tiesiai prie akumu. Prijunginėti, naturalu, ten kur ir rašoma kad skirta jungti saulės plokštes. 
Žinutės: 70
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-08-02
Dar prie to pačio klausimas dėl akumo, kaip vertinate tokį:

    
Žinutės: 1598
Nuotraukos: 3083
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2012-10-03
Kiek aš suprantu pagal parašymą ant schemos- į valdymo bloką reikia jungti laidus nuo Votronik. Kodėl- sunku paaiškinti, atrodo, kad galima būtų tiesiai nuo saulės panelių.
Kas liečia akumą- reikia iš naujo gilintis ir skirti laiko, bet iš pirmo žvilgsnio, kaip AGM, vidutiniskai- 500 ciklų prie 50% iskrovimo. GEL- iniai tarnautu ilgiau apie 900 ciklu- exide. Bet kaip minejau- svarbiausia nelaikyti iskrauto. As pernai po ilgu svarstymu rinkausi GEL.



Žinutės: 215
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-10-25
As valciai buvau pirkes agm lp bet pazystamas jutoje patare pirkti geriau gel mes tipo jie visiskai negaruoja
Žinutės: 360
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2013-07-05
Audrius.Š parašė:
Sveiki,

Patarkite prašau, noriu sudėti saulės baterijų komplektą 300W.
Kemperio gamintojas rekomenduoja salono akumuliatorių 90Ah.
Ar nebus problemų jei įdėsiu 200Ah, kaip į tai reaguos automobilio generatorius? :)


Ačiū
Sveikas Audriau,

problemų nebus, nepergyvenk. Tiesiog jei abu akumuliatorius labiau iškrausi, tuomet jų pakrovimas truks ilgiau.
Generatorius turi savo apsaugas atiduodamai srovei, dėl dviejų akumų nesudegs ir nesuges. Grynai teoriškai kažkiek greičiau galėtų sudilti jo angliukai, tačiau ir čia galima ginčytis.

Saulės prijungimų yra keli variantai, tačiau beveik niekada jie problemų nesudaro.
Žinutės: 365
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-03-26
generatorius gali virš 100A srove gamint, akumas ima max 10A, jam ok, 90Ah rokomendacija turetu but "ne maziau", sepeteliai nuo apkrovos greiciau nedils, jie uztikrina kontakta ir nuo sroves nepriklauso ju amzius.
Mano kempery 200Ah seniai stovi su 120W saules baterija plius automobilio 100Ah viskas ok.
Žinutės: 70
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-08-02
Raimondas.B parašė:
generatorius gali virš 100A srove gamint, akumas ima max 10A, jam ok, 90Ah rokomendacija turetu but 'ne maziau', sepeteliai nuo apkrovos greiciau nedils, jie uztikrina kontakta ir nuo sroves nepriklauso ju amzius.
Mano kempery 200Ah seniai stovi su 120W saules baterija plius automobilio 100Ah viskas ok.
O ar negadina akumuliatoriaus, krovimas nuo automobilio generatoriaus ar 220V, nes tarkime saulės baterijų krovimo valdiklis juk krauna akumuliatorių pagal to tipo akumuliatoriams pritaikytą algoritmą?