Home

Forumas

Žinutės: 69
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-05-01
Justinas & Amanda
Nauji, ambicingi keliautojai
Jau kuris laikas blaskausi po pasauli, ar tai dirbu svetur, ar tai tranzuoju, ar tai atostogauju. 
Galiausiai su drauge nusprendem tvirtai siekti uzsibrezto tikslo - persidaryti mikro autobusiuka i kemperi. 
Siuo metu dirbam Airijoje, ir kaupiam kapitala musu projektui. Kiekviena diena iskyla nauju ideju ir galvosukiu. Kaip tik siandien domedamasis baterijomis i musu projekta radau si foruma, ir nutariau pradeti bendrauti su bendraminciais, kurie tikriausiai turi daugiau supratimo apie mano klausimus. 
Klausimai neduodantys miegoti naktimis:
1. Koks modelis geriausias siam projektui. 
svarbiausias aspektas - dydis. Esu 192 cm del to sunku rasti keleivinio tipo autobusiuka su aukstom lubom. Taipogi norime gana plataus , kad nesijaustume sardinem ...   Del to mastau ir apie krovininio tipo autobusiuka ( iki 3.5 t nes turiu tik b kategorija) . Kas iskelia klausima kiek brangiai man tai atsieis keliaujant....
Nesu mechanikas, esu susipazines su pagrindais, pasikeites sake, trauke ar tai dar kokia dali...
Del to baidausi naujesniu modeliu, del ju elektronikos, kuri daznai megsta sustreikuoti. 

2. Saules paneles ir akumuletoriai.
Dirbu su kompiuteriu taigi reikalinga padori sistema palaikyti stacionariam kompiuteriui. 
Kokio galingumo, kiek saules paneriu reiktu, kokiu ir kiek akumuletoriu .... 

Visa projekta noretume sutalpinti i 5000 - 6000 euru. Bet i suma turi ieiti autobusiuko technines bukles uztikrinimas, saules paneles ir akumuletoriai. Esu pats nagingas ir turiu visus reikiamus irankius irengti interjerui. 

Keletas nuotrauku is mano kelioniu: 




Ir galui, autobusiukas atitinkantis visus mano standartus :) 
Žinutės: 1312
Nuotraukos: 23
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2014-10-13
Labas :hi: 
Grazi ideja bet gal kiek biudzetas mazokas jei viska nuo nulio.
Žinutės: 423
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2016-03-01
Sveiki, Jei mikras, su tokiu ugiu skersai niekur netilpsi, su miegam vieta, Mikras pigiausias ir patikimiausias butu Iveco Daily, kaina padori ir dazniausiai vidus aukstas buna.
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Tadas teisus, mikriukai visi kaip vienas pagal ugi netiks, busi susirietes bent truputi, nors tavo pasirinktas ir man geriausiai tiko, perdarimui nekeičiant kebula rinkausi ta pati bet galiausiai nusipirkau gatava. Pagalvok dar karta, jei dirbi -tau laikas brangesnis nei pinigas gali buti ir tavo skirti pinigai tinka jau šiokiam tokiam gatavai paruoštam iš senoliu, belieka tik argumentas "pats pasidariau" jei gali dėl jo aukotis ok, bet ekonomine prasme tokios eiles projektai nenaudingi, mes čia jau skaičiavom kelis kart... na ten jei kokios išimtis , ka nors gali gauti ir darbo laiko  savo nevertini brangiai. 
Apsimoka tik jei kopijuoji koki brangų projekta, kur pinigai už dizaina dar ten už kokia medžiagą brangesne, nes sudedamosios daugeliui atveju tos pačios , siurbliukai, kraniukai, šaldytuvai ir t.t. jie standartiniai..
Žinutės: 133
Nuotraukos: 8
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2015-08-22
Sveiki. mano manymu biudzetas per mazas norint paciam gamintis kemperi is mikroautobuso. Mano paskaiciavimais, 5000 - 6000 euru reiketu irengti vidu padoriai su virtuve tualetu, dusu, sildymu ir t.t... Bent kiek padoresnis autobusas vel nuo 6000 euru. Ir tai bus problema rasti tvarkinga. Bet jei yra noras, ir uzsibrezete toki tiksla, tai yra sveikintina ir pagirtina :)

Žinutės: 688
Nuotraukos: 100
Koordinatės: 16
Prisijungė: 2012-09-21
Viskas priklauso nuo lūkesčių, aš turiu draugą kuris už dar mažesne suma susikomplektavo kemperiuką ir prakeliavo non-stop virš metų laiko po EU ir Maroką.

- nebūtina viską pirkti pritaikyta kemperiui (aš pats beveik viską perku ale senukuose, improvizuoji su medžiagom kurias randi ir tiek...)
- galima nusipirkti kokia apgadinta priekaba (galima rasti tikrai labai pigiai, žinant kiek kainuoja šaldytuvai kemperiniai ir pan) ir iš jos susirinkti didžiają dalį kemperio įrangos, dar gal ir kokį langą pritaikysi...
Žinutės: 212
Nuotraukos: 333
Koordinatės: 11
Prisijungė: 2015-06-20
Sveikas prisijungęs. Sudėtinga bus sutilpt į planuojamą sumą. Iveco Daily ar Fiat Ducato Maxi. Pats į tokius žiūrėjau (man lubų aukštis irgi aktualus nes pats esu 196 :D) ir turėjau panašių vilčių kaip ir tu. Bet, už panašią sumą pirkau gatavą senuką Knausą su 220 cm lubomis ant Peugeot bazės nors ir ten buvo kur pirštus prikišti.
Žinutės: 69
Nuotraukos: 0
Koordinatės: 0
Prisijungė: 2017-05-01
Dekui uz tiek atsakymu, patarimu, ir kritikos !
Pora dalyku noriu pridurt:
1. Esant tokio ugio jau esu priprates auginti kupra kur tik netingiu, taigi, truputelis pasilenimo dar nieko nenuzude :) 
2. Kaip ponas Aurimas minejo,  as ir bandysiu pritaikyti nestandartinius elementus i kemperi, esu gana lankstus del konforto, ir tikrai nesiruosiu pasidaryti auksciausios klases. 
kaip pavyzdys, ziurejau virykle ir kriaukle kainuoja 200 -400 euru... cia taigi kosmosas, as geriau pasiimsiu standartine kelionine virykle uz 30 euru ir nerudijancio plieno naudota kriaukle uz 20 euru, plius pompa kraniukas ir visa komplektacija apie 100 euru. 
saldytuvas nereikalingas ir stebuklingas, esame vegetarai, mesos nesaldysim ar kokiu tai imantriu produktu nelaikysim, taigi perdidelio nereikia, skelbimuose naudota nuziurejau iki 250 euru. 
3. esu nagingas, turiu irankius, ir pasinu nesibaidau. interjera susikursiu pats. labai ikvepe vieno zmogaus perdarymas : https://www.youtube.com/watch?v=T6HdL8l65co 
4. Ziurint kiek biudzeto liks , gal ir atsisakysiu imantrios saules sistemos irangos
5. turiu drauga, kuris apkeliavo visa europa su paprasciausiu fiat 1989 pilote karavanu, be jokiu imantriu patogumu, su juo teko pakeliauti po portugalija ir ispanija, ir tikrai nieko netruko. 

Didziausia problema surasti tinkama ir tvarkinga donara uz priimtina kaina
Žinutės: 2820
Nuotraukos: 4166
Koordinatės: 91
Prisijungė: 2012-10-03
Justinas.P parašė:
Dekui uz tiek atsakymu, patarimu, ir kritikos !
Pora dalyku noriu pridurt:
1. Esant tokio ugio jau esu priprates auginti kupra kur tik netingiu, taigi, truputelis pasilenimo dar nieko nenuzude :) 
2. Kaip ponas Aurimas minejo,  as ir bandysiu pritaikyti nestandartinius elementus i kemperi, esu gana lankstus del konforto, ir tikrai nesiruosiu pasidaryti auksciausios klases. 
kaip pavyzdys, ziurejau virykle ir kriaukle kainuoja 200 -400 euru... cia taigi kosmosas, as geriau pasiimsiu standartine kelionine virykle uz 30 euru ir nerudijancio plieno naudota kriaukle uz 20 euru, plius pompa kraniukas ir visa komplektacija apie 100 euru. 
saldytuvas nereikalingas ir stebuklingas, esame vegetarai, mesos nesaldysim ar kokiu tai imantriu produktu nelaikysim, taigi perdidelio nereikia, skelbimuose naudota nuziurejau iki 250 euru. 
3. esu nagingas, turiu irankius, ir pasinu nesibaidau. interjera susikursiu pats. labai ikvepe vieno zmogaus perdarymas : https://www.youtube.com/watch?v=T6HdL8l65co 
4. Ziurint kiek biudzeto liks , gal ir atsisakysiu imantrios saules sistemos irangos
5. turiu drauga, kuris apkeliavo visa europa su paprasciausiu fiat 1989 pilote karavanu, be jokiu imantriu patogumu, su juo teko pakeliauti po portugalija ir ispanija, ir tikrai nieko netruko. 

Didziausia problema surasti tinkama ir tvarkinga donara uz priimtina kaina
Su visais punktais sutinku 100% išskirus dėl ugio ir kupros, čia tu stipriai klysti, sveikata turi rūpintis jau dabar , o ne tada kai prasidės negrįžtami procesai. Mano vienas iš pagrindiniu argumentu butent tas ir buvo, nes sedėdavau vairuotojo vietoje sulinkęs, tai labai vargina ir galiausiai nebegalėjau dorai išsitiesti išlipęs, dabar jaučiuosi kaip iš urvo išlipęs, bet dar liko įprotis susikūprinus sedėti už vairo.
Pagalvok apie tai, nevisiems tai aktualu, bet jei turi tokia bausme, tuos kelis nereikalingus cm , tai žiūrėk ir į tai rimtai. O dar jei valgai neviska, nežinai kaip sureaguos kaulai į ilgalaikis prievartinį  persikreipimą.. 
Va va. Daznai apie tai mes pagalvojame kai kelio atgal nebera. Kitaip tariant, nedaug meta rukyti kol nenustato plauciu vezio :)